silver MacBook beside space gray iPhone 6 and clear drinking glass on brown wooden top
silver MacBook beside space gray iPhone 6 and clear drinking glass on brown wooden top

Trening Asertywności

Obawiasz się, że gdy odmówisz drugiej osobie, spotkasz się z odrzuceniem? Zgadzając się na wszystko, łatwiej dopasować się do grupy. Jednak przyjmując taką postawę, tracisz stopniowo swoją osobowość. Z kolei kiedy robisz rzeczy, na które nie masz ochoty, rośnie w Tobie frustracja. Dlatego asertywność to umiejętność, która pomaga stawiać siebie na pierwszym miejscu i czerpać radość ze szczerych interakcji. W Instytucie Terapii i Psychoedukacji prowadzimy treningi dla dorosłych, podczas których przekazujemy wiedzę teoretyczną i organizujemy praktyczne ćwiczenia w wyrażaniu swojej opinii bez lęku. Zobacz, na czym polegają nasze warsztaty i wybierz szkolenie w dogodnym terminie.

Czym jest trening asertywności?

Swobodne wyrażanie swoich przekonań i robienie rzeczy, na które ma się ochotę, pomaga pozostać w zgodzie z samym sobą, uczy poznawania własnych potrzeb i kształtuje osobowość. Dlatego trening asertywności dla dorosłych to dużo więcej niż nauka mówienia „nie”. Podczas prowadzonych przez nas szkoleń, warsztatów i ćwiczeń, dowiesz się, jak:

  • odmawiać bez lęku przed odrzuceniem i jednocześnie oferować alternatywne rozwiązania,

  • reagować na zachowanie osób, które przekraczają Twoje granice,

  • wyrażać swoje prośby i oczekiwania w otwarty, szanujący innych sposób,

  • budować poczucie własnej wartości,

  • dać sobie czas na zastanowienie, kiedy inni wymagają od Ciebie natychmiastowej odpowiedzi.

Czy wiesz, że organizowane przez nas szkolenia i warsztaty asertywności dla dorosłych są przeznaczone dla wszystkich osób, które mają trudności w swobodnym wyrażaniu swoich potrzeb? Dotyczy to zarówno postawy uległej, jak i agresywnej, która często wynika z nagromadzonej frustracji i wewnętrznego przymusu postępowania wbrew swoim przekonaniom. Podczas szkoleń i treningów pokażemy Ci ćwiczenia na asertywność, dzięki którym znajdziesz wewnętrzną równowagę i siłę do stanięcia za sobą.

Kto może zdecydować się na warsztaty asertywności?

W Instytucie Terapii i Psychoedukacji prowadzimy treningi dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności komunikacji i nauczyć się w efektywny sposób wyrażać myśli, uczucia oraz przekonania. Warsztaty asertywności są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcieliby poprzez ćwiczenia pracować nad relacjami z innymi, ale nasze szkolenia doceniają przede wszystkim:

  • osoby o niskiej samoocenie, które często umniejszają swoim osiągnięciom lub potrzebom,

  • dorośli, którzy czują się wykorzystywani i mają wrażenie, że inni nie szanują ich czasu ani zdania,

  • pracownicy korporacji i liderzy firm, dla których efektywna komunikacja to klucz do skutecznego zarządzania i negocjacji,

  • rodzice i opiekunowie, którzy chcą przekazać swoim dzieciom wiedzę, jak stawiać granice.

Prowadzony przez nas trening asertywności dla dorosłych nie ma szczegółowych wytycznych określających, kto może zapisać się na ćwiczenia. Regularne uczestnictwo w warsztatach to inwestycja w rozwój osobisty i poznawanie swoich potrzeb.

Niezależnie od wieku, zawodu, doświadczenia życiowego czy grona znajomych, każdy może skorzystać z takich zajęć jak szkolenie z asertywności, aby zadbać o siebie w relacjach z innymi osobami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do wyboru treningów dla dorosłych prowadzonych przez doświadczonych specjalistów

Kontakt :

Instytut Terapii i Psychoedukacji
ul. Filtrowa 67/42
Warszawa

E-mail: tipinstytut@gmail.com
Telefon: 601 822 248


Umówisz się także online
na znanylekarz.pl